SIKÇA SORULAN SORULAR

Ürünlerin Alım ve Satımı Yasal Mıdır?

2015 yılında alınan Yargıtay kararına göre OEM ve dijital lisansların yazılım satışı adı altında satışının yasal ve geçerli olduğu belirtilmiştir.

 

Satın Alacağım Lisans Şirket Bilgisayarlarında Kullanabilir Miyim?

Bu konuda alınan karara göre sorun olmaması gerekmekle birlikte uygulamada ne yazık ki tam olarak böyle gerçekleşmiyor. Bu nedenle dijital lisansları kişisel kullanım olarak tavsiye ediyoruz.

 

LisansMarket.Net'e Nasıl Üye Olabilirim?

LisansMarket.Net üyelikleri tamamen ücretsiz olup Hesabım linkine tıklayarak üye olabilir ya da üye iseniz giriş yaparak alışverişinize devam edebilirsiniz.

 

Sipariş Verdim Lisansımı Nasıl Teslim Alabilirim?

Ürünlerimiz aksi belirtilmediği takdirde dijital lisans olarak tarafınıza ulaştırılacaktır. Dijital lisanslar için ürün satın alma işlemi başarı ile tamamlandıktan kısa bir süre sonra kurulum yönergeleri ve lisans anahtarınızın olduğu bir mail ile tarafınıza ulaştırılacaktır.

 

Kurulum Öncesi ve Sonrası Yaşadığım Sorunlarda Nasıl Bir Yol İzlemem Gerekiyor?

Aldığınız lisansınızın ürününüzü aktifleştirmeme gibi sorunu nadir de olsa yaşanabilmektedir. Böyle bir durumda müşteri memnuniyeti açısından bize ulaştığınız takdirde mağduriyetiniz anında çözüme kavuşturulur. Ayrıca kurulum sonrası yaşadığınız problemler ile ilgili olarak da tarafıma ulaşabilirsiniz.

 

Ürünler Faturalı Mı? Fatura Kestirmek İstersek Ne Yapmamız Gerekiyor?

Ürünlerimiz kutusuz ve retail lisans olmaları nedeniyle direkt ürün bazında fatura kesimi mevcut değildir. Ancak talep etmeniz durumunda “Hizmet Bedeli” kalemi ile yaptığınız alışverişlerin faturası kesilerek tarafınıza mail ile gönderilebilir. Fiziksel fatura talebiniz için ise bize ulaştığınız takdirde alıcı ödemeli olarak kargo ile gönderiyoruz.

 

Sipariş Vermek için Üye Olmak Zorunda Mıyım?

Siparişinizin hiçbir aşamasında kayıt olma zorunluluğunuz mevcut değildir. Ancak üye olarak size özel promosyon kodlarından haberdar olabilir, yeni gelen ürünlerden ilk siz haberdar olabilirsiniz. İndirim ve kampanyalarımızdan yararlanabilmeniz açısından üye olmanız tavsiye edilir.

 

Lisansımın Kurulumunu Nasıl Yapacağım?

Ürünlerimizin kullanımı için teknik bir bilgiye gereksinim yoktur. Ancak yine de yanlış işlemlerin önüne geçebilmek adına aldığınız lisans ile ilgili kurulum yönergelerini lisans maili ile birlikte tarafınıza iletiyoruz. Onun dışında da canlı destek hattımızdan istediğiniz zaman destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

Kredi Kartı Bilgilerimi Gireceğim Size Güvenebilir Miyim?

LisansMarket.Net ödeme altyapısı olarak PayTR’yi kullanmaktadır. Ödemelerinizde PayTR’nin 3D Secure ve 256 bit SSL şifreleme teknolojisini kullanarak güvenle ödemenizi yapabilirsiniz. Kullandığımız altyapıda PayTR dahil hiç kimse kart bilgilerinize ait herhangi bir bilgiye ulaşamamaktadır. Eğer güven konusunda hala sorun yaşıyorsanız kredi kartınızdan sanal kart oluşturarak asıl kart bilgilerinizi hiçbir yer ile paylaşmadan güvenle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.